Canvas Bag used of Brand Promotion.
₹ 41 / Piece Get Latest Price
| Material | Canvas |
| Fabric Weight (GSM) | 280 |
| Fabric GSM | 240 GSM |
| Dimensions (Width x Height x Depth) | 17*148.5 |
| Handle Type | Loop Handle |
| Pattern | Printed |
| Color | White |
| Capacity | 15Kg |
| Printing Type | Screen Printing |
| Size | 17 inch W x 14 inch H x 8.5 inch S |
| Printing | Offset Printing |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 58 / Piece Get Latest Price
| Weight Capacity | 25 kg |
| Closure Type | Zipper |
| Material | Canvas |
| Size (LxH) | 17*17*8.5 |
| Printing | Multi-Color |
| Handle Type | Loop Handle |
Promotional Canvas Bags are durable and reusable bags made from strong canvas fabric, designed for branding and giveaways. They are ideal for events, corporate gifts, or marketing campaigns, offering both utility and eco-friendly appeal.
₹ 64 / Piece Get Latest Price
| Weight Capacity | 20 kg |
| Closure Type | Zipper |
| Material | Canvas |
| Size (LxH) | 17*14*7 |
| Printing | Multi-Color |
| Handle Type | Loop Handle |
Canvas Promotional Bags are durable and reusable bags made from strong canvas fabric. They are perfect for branding, giveaways, and events, combining practicality with an eco-friendly, stylish appeal.
₹ 62 / Piece Get Latest Price
| Weight Capacity | 15 kg |
| Closure Type | Open Top |
| Material | Canvas |
| Size (LxH) | 17*17*11.5 |
| Printing | Multi-Color |
| Handle Type | Loop Handle |
Promotional Canvas Bags are sturdy and reusable bags made from durable canvas fabric, designed for branding and giveaways. They are ideal for events, corporate gifts, or marketing campaigns, combining practicality with an eco-friendly appeal.
Anil Kumar (CEO)
Bag & Baggage
179, Street 3k,Shakti Vihar, Dayalpur
New Delhi - 110094, Delhi, India